turnaj Brno 2010

8. září 2010 v 20:10 | za pardubický go-klub Luboš |  go klub
Letošní turnaje jsme dost vynechávali, Blansko nějak nevyšlo, v Pardubicích hrála jen Anča a Lenka, tak alespoň v Brně jsme si zahráli, ačkoli ani tentokrát to nebyla žádná velká účast. Lenka totiž v pátek dělala státnice, takže páteční první kolo nestihla.
Turnaj se koná tradičně v hotelu Santon u Príglu, prostředí je krásné a reprezentativní. Protože jsem vezl hrací soupravy z Pardubického turnaje, tak jsem se snažil přijet včas a nějak jsem to neodhadl, takže jsem tam byl moc brzo. Předal jsem materiál a zaregistroval se skoro jako první a pak čekal na slavnostní zahájení se šampaňským a první kolo. Při zahájení se snažili překládat či rovnou mluvit anglicky a bylo to docela zábavné.

Na první kolo jsem nastupoval stejně jako do celého turnaje v klidu, dlouho jsem nehrál, tak jsem očekával porážky a byl jsem s tím vyrovnaný. Jenomže mezitím moji bývalí soupeři ratingově vyskákali nahoru a ke mně se dostali soupeři zespoda, takže jsem očekával, co se stane. V prvním kole se proti mně posadil Martin Diviš z Prahy a při zahájení si nechal zaútočit na skupinku tak nešťastným způsobem, že ji se štěstím a v gote zachránil a já měl živou skupinku a z druhé strany krásnou zeď, ze které vzniklo pěkné územíčko a tak už jsem to jenom opatrně dotahal k vítězství asi o 15, přihlásil Lenku do turnaje a mohl odjet na noc do Babic.
Druhý den jsme dojeli a zjistili, že Lenku zapomněli nalosovat na druhé kolo, takže mohla jít na návštěvu ke kamarádce a já se pustil do boje s Jardou Svakem. Opět s bílými a opět pohodlné vítězství bez velkého rizika asi o 30. Pak jsme zašli na oběd, kde jsem se hrozně nacpal pizzou, doplnil to pivkem a pak jsem si musel trošku lehnout, abych zregeneroval. Ve třetím kole to byl těžký boj s Ivem Solnickým, měl jsem černé a pěkné moyo, ale soupeř měl více skupinek a byl jsem líný to počítat, a ačkoli jsem tomu nevěřil, tak jsme napočítali asi o 5 bodů víc pro mě. Ve čtvrtém kole s Terezou Chládkovou to bylo hodně podobné, zase černé, zase moyo ve stejném prostoru, zase prohraný střed, kde mi i hodně kamenů zajala, zase jsem tomu nevěřil a zase asi o 5 více pro černého. To jsem nečekal 4:0 po dvou dnech.
Využili jsme ubytování na hotelu, takže pivečko, večeře, spánek, ráno snídaně a šup do nových bojů. V pátém kole mě Samuel Havelka hned na začátku ve dvou rozích překvapil a nevybruslil jsem z toho moc dobře. Pak jsme se porubali ve středu, kde už to dopadlo lépe, ale stejně mi při počítání chybělo 5 bodů. Nu což, on asi bude mladá naděje našeho go, protože nakonec měl 6 bodů a dostal nejvíce cen při vyhlášení i ceny za dětskou GP.
V šestém kole to bylo hodně nervózní, protože Ondra Jurásek měl na svém kontě 0 a moc chtěl tuto statistiku zlomit. Už na začátku začal s hodně drsným útokem a situace byla naprosto nepřehledná, po několika tazích začala situace vypadat lépe pro mě a na soupeři bylo vidět, že začala pracovat psychika. Jenomže i já se moc uklidnil a začal si myslet, že vedu o hodně a hrál moc na jistotu, takže úroveň dost opadla, a kdyby soupeř nepanikařil, tak měl šanci na hodně bodů, ale nakonec jsme napočítali o 3,5 pro mě.
Takže nakonec 5:1, s tím, co jsem si myslel na začátku je to překvapivě hodně příznivé a opět jsem si tak sáhl na cenu. Zase to byly takové ty turnajové opatrné hry. Za celý turnaj jsem soupeři nezabil žádnou skupinku, mě sice občas nějaké kameny zajali, ale to byly spíše takové pokusy o invaze a nenazýval bych to zabitou skupinkou, spíše odstřiženými kameny. Do žádných větších bojových akcí jsme se nepouštěli, snad jen v posledním kole. Přesto pouze hry v prvním a druhém kole skončily o víc než 10, jinak to bylo hodně vyrovnané a napínavé.
Jak už jsem naznačil, Lenka začínala až třetím kolem a zrovna vyfasovala soupeře (Zmek junior), který ji minule těžce porazil, takže jsem jí vůbec nevěřil, ale nakonec to byla vyrovnaná hra, kde ovšem měl o několik bodů více soupeř. V dalším kole jsem opět moc nevěřil v úspěch, protože o maličké Kamilce Šamajové jsme slyšeli to nejlepší, ale Lenka jí zabila velkou skupinu, pak si sice taky nechala něco pobít a něco naopak překvapivě zase zajala, prostě hodně lokálních zvratů, ale Lenka vedla a vyhrála. V pátém kole narazila na Nikol Vyzinovou, se kterou hrála letos v Pardubicích a opět ji celkem v pohodě porazila. V posledním kole měla za soupeře jakéhosi malého klučinu a odháněla mě od gobanu, abych se na tu hru nekoukal, takže vím pouze výsledek, že vyhrála. Nakonec tak měla 3 výhry a jednu prohru, což je pěkný úspěch.

V Brně se nám opět moc líbilo, jak prostředí, tak i vydařené partie. Nakonec jsme se ještě podívali na triatlonové závody, které tam zrovna probíhaly, a odjeli nazpátek do Pardubic...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.