Září 2010

nábor dětí

8. září 2010 v 20:28 | za pardubický go-klub Lenka |  go Alfa pro děti
NÁBOR DĚTÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2010/2011
pro kroužek deskových her se zaměřením na GOKroužek společenských her (se zaměřením na go) při Domu dětí a mládeže Alfa v Pardubicích-Polabinách, přijme nové členy - děti a mladé lidi od 2. třídy do 18 let. Schůzky budou probíhat v úterý 17:30-18:30. Nezávazná zahajovací schůzka proběhne ve čtvrtek 23. září.
Kroužek povede jeden ze členů Go klubu Pardubice, který je současně externím vedoucím DDM Alfa.
Do kroužku mohou přijít i děti, které hru vůbec neznají. Po objasnění základních pravidel mohou hned začít hrát. Není potřeba žádné vybavení ani speciální znalosti.
Tato hra je pro děti velmi vhodná zábava. Jejím hraním se rozvíjí logika i intuice, matematický propočet i psychologický odhad soupeře, trpělivost i schopnost sebeprosazení, schopnost řešit nové situace i paměť. Máme zkušenost, že tato hra může bavit velmi malé děti (cca 4leté) i dospělé. Může se proto stát vhodnou rodinnou zábavou.
Dětem, které se budou chtít hře věnovat více a které již budou hru ovládat, můžeme zajistit doprovod na dětské turnaje v této hře (Dětská Grand Prix) konané pod záštitou České asociace go.
Kroužek Go Alfa má za sebou dvouletou tradici, fungoval od září 2005 do června 2007. Záznamy ze schůzek si můžete prohlédnout na adrese http://www.gokrouzek.hvalur.org/. Některé děti se zúčastnily turnaje Dětské Grand Prix v Brně a v Novém Boru.

Pokud tedy máte zájem, kontaktujte nás prosím.
DDM Alfa: http://www.ddmalfa.cz, také možnost informování přímo v DDM (každý všední den od 8:30 do 16:30), nejlépe u paní Lieberzeitové
Emailová adresa vedoucí go kroužku: Sunny.lk@seznam.cz (Lenka)


Nebojte se a přihlaste se, budete vítáni!!!

turnaj Brno 2010

8. září 2010 v 20:10 | za pardubický go-klub Luboš |  go klub
Letošní turnaje jsme dost vynechávali, Blansko nějak nevyšlo, v Pardubicích hrála jen Anča a Lenka, tak alespoň v Brně jsme si zahráli, ačkoli ani tentokrát to nebyla žádná velká účast. Lenka totiž v pátek dělala státnice, takže páteční první kolo nestihla.
Turnaj se koná tradičně v hotelu Santon u Príglu, prostředí je krásné a reprezentativní. Protože jsem vezl hrací soupravy z Pardubického turnaje, tak jsem se snažil přijet včas a nějak jsem to neodhadl, takže jsem tam byl moc brzo. Předal jsem materiál a zaregistroval se skoro jako první a pak čekal na slavnostní zahájení se šampaňským a první kolo. Při zahájení se snažili překládat či rovnou mluvit anglicky a bylo to docela zábavné.