historie pardubického go klubu

6. července 2010 v 16:06 | za pardubický go-klub Lenka |  základní informace
Pardubický go klub vznikl v červenci 2005. V té době měl 3 členy - Aleše (chejnika), Petu (loskiho) a Martina. Aleš už měl v té době odehrané 2 turnaje a na prvním společném turnaji v Pardubicích získal výborné 9. kju. Asi za měsíc přivítali dalšího člena - Medvěda, a dalším (i když mimopardubickým) členem se stal Tukan. Na konci prázdnin se Aleš zkontaktoval s vedením Domu dětí a mládeže Alfa v Polabinách, kde další 2 roky úspěšně vedl kroužek pro děti. Od října si s námi chodily zahrát také Drahomíra a Týnka. A těsně před Vánoci v roce 2005 jsme se do klubu přifařili my - Lenka a Luboš (i když já jsem ze začátku jenom koukala, hrát jsem začala trošku později). Jo, a pak přišel ještě šachista Vláďa.

Protože už nás bylo docela hodně, klub šlapal a navíc jsme se i věnovali mládeži, založil Aleš v únoru 2006 občanské sdružení Go klub Pardubice. Touto cestou bych chtěla poděkovat paní Gabriele Slovákové, která nám celou dobu a zdarma vede účetnitví.
Klub se dál měnil a rozrůstal. V březnu roku 2006 se k nám přidal Honza a v červenci Blanka (Aggness) z Kolína. Od října pobýval v Pardubicích také Jindra z Jeseníku, což je hodně silný hráč, a my jsme byli rádi, že se zase naučíme něco nového. Nechci zapomenout ani na Michala, i když jeho počáteční nadšení časem ochladlo, takže později odešel. A taky nechci zapomenout na skvělou go-schůzku s Tukanem v pražském Albiu někdy na začátku prosince.
V únoru 2007 jsme naučili hrát go Milana (pivicka), který nás obsluhoval v Dobré čajovně. I když na hraní nemá tolik času (třeba když musí místo hraní pracovat v čajovně nebo má kytarový koncert), tak zůstal jedním z nejvěrnějších členů - k dokonalosti mu chybí snad jenom chuť hrát na turnajích. Pokud jde o turnaje, tak právě v únoru 2007 se poprvé na blanenském turnaji hrála soutěž 4-členných družstev, no a my jsme to samozřejmě hned zkusili v sestavě Aleš-Luboš-Lenka-Tukan a hraní nás začalo bavit ještě víc (nebo aspoň mě). A pokud jde o čajovníky, které jsme naučili go, tak Milan nebyl poslední :)
Na turnaji v Blansku v roce 2008 jsme málem ani nesestavili družstvo, nakonec jsme jako čtvrtého přibrali Honzova bratra Marka, který tehdy teprve začínal, ale i tak jsme dosáhli skoro nejlepšího umístění - na vítěze na chyběl pouze jeden bod (až na to, že takových tam bylo docela hodně). Na konci prázdnin v roce 2008 odjel náš zakládající, a hlavně nejlepší člen Aleš na Island, takže jsme péči o klub, knihovničku a webové stránky převzali my, Luboš a já. Já jsem chtěla pokračovat i ve vedení klubu pro děti, ale ten rok se jich přihlásilo málo, proto se neotevřel.
Na podzim se k nám připojil Petr Jecha, který sice není z Pardubic, ale odněkud od Hradce. A hned v únoru se k nám připojila další posila z Hradce - Anča. Na blanenském turnaji jsme to zkoušeli ve složení Lenka-Luboš-Jindra-Petr Jecha, tentokrát jsme byli asi čtvrtí, takže opět mezi nejlepšími.
Na jaře 2009 se klub dostal do menšího útlumu. Já jsem se připravovala na státnice, Loski se věnoval rodině, Honza vážně onemocněl, Aleš byl stále na Islandu, Milan měl práci. Rozehráli jsme se až v červenci, před pardubickým turnajem. V té době s námi chodil hrát i Sakeus, mladý kluk zažraný do všeho japonského. Ale na turnaji jsme klub reprezentovali jenom já, Luboš a Anča.
V srpnu jsme se všichni sešli na svatbě Aleše s Dorotkou, na které jsme odehráli tolik her, že se to ani nedalo spočítat. Jenomže po prázdninách se s námi na nějaký čas rozloučil Milan, který odjížděl na školu do Německa. A kroužek pro děti se nepodařilo otevřít ani tento rok, protože se opět přihlásilo příliš málo dětí.
Musím přiznat, že v poslední době chodí hrát často jenom Luboš, Peta a já. A protože bychom byli moc rádi, kdyby nás zase bylo víc a klub zase fungoval, rozhodla jsem se založit nový web a zkusit pozvat nové lidi. Pokud tedy máte zájem, ozvěte se, rádi vás uvidíme.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.